Mēs esam biedrība "Tvērums"

Mūsu mērķi ir popularizēt filosofiju Latvijas sabiedrībā, izdot žurnālu “Tvērums” un sniegt platformu jaunajiem filosofijas nozares pārstāvjiem. Mēs uzskatām, ka filosofijai nav jābūt slēgtam, nepieejamam, elitāram pulciņam, un esam noguruši no stigmas, ka ar filosofiem “parastam cilvēkam” nav iespējams saturīgi un saprotami sarunāties. Mēs vēlamies parādīt to, ka filosofija ir visiem un ka tai ir būtiska vieta mūsdienu vidē.

Laikā, kuru raksturo milzīgs informācijas pārplūdums, nav nekā svarīgāka par prasmi kritiski domāt, analizēt un izvērtēt notikumus un informāciju sev apkārt. Mūsuprāt, visa sabiedrība tikai iegūtu, ja vien tai ceļš pie filosofijas šķistu pieejamāks un nesaistītos ar sarežgītu un tikai dažiem cilvēkiem saprotamu terminoloģiju.

Mēs ceram, ka “Tvērums” kalpos kā atgādinājums, ka filosofija nav apstājusies un ka tā nav tikai nišas lieta, kas pieejama šauram cilvēku lokam. Filosofija ir pieejama visiem, kuri nebaidās palūkoties uz pierasto no neordināra skatiena, jebkuram, kurš gatavs palīst ‘’zem ādas’’ acīmredzamajam, jebkuram, kurš tiecas izprast pasauli viņam apkārt.

Bez mūsu pamatmērķa - filosofijas žurnāla "Tvērums" izdošanas - rīkojam dažāda veida pasākumus, aktīvi darbojamies sociālajos tīklos un starplaikā veidojam filosofisko feļetonu "Vārtrūme".

 • Un kāda ir jūsu ikdiena?

  Un kāda ir jūsu ikdiena?

  Astotā “Tvēruma” tēma būs “Ikdiena”, un numura kūrēšanu uzņēmušies Rūdis un Jānis. Savukārt jūs esat sirsnīgi aicināti savā ikdienā rast brīdi uzrakstīt un iesūtīt mums tekstus līdz 2. jūnijam.Ikdiena ir...

  Un kāda ir jūsu ikdiena?

  Astotā “Tvēruma” tēma būs “Ikdiena”, un numura kūrēšanu uzņēmušies Rūdis un Jānis. Savukārt jūs esat sirsnīgi aicināti savā ikdienā rast brīdi uzrakstīt un iesūtīt mums tekstus līdz 2. jūnijam.Ikdiena ir...

 • Lasīt (un izlasīt) // Saruna

  Lasīt (un izlasīt) // Saruna

  Kāpēc, kā un ko? Par to 30. aprīļa vakarā, plkst. 18.00, saruna Aleponijā.

  Lasīt (un izlasīt) // Saruna

  Kāpēc, kā un ko? Par to 30. aprīļa vakarā, plkst. 18.00, saruna Aleponijā.

 • Kritikas minifestivāls “Tīri prātīgi”

  Kritikas minifestivāls “Tīri prātīgi”

  26.aprīlī, svinot vācu filozofa Imanuela Kanta 300 gadu jubileju, Gētes institūtā un K. K. fon Stricka villā norisināsies kritikas minifestivāls “Tīri prātīgi”. Notikumā piedalīsies vietēji un starptautiski pazīstami mākslas, humanitāro,...

  Kritikas minifestivāls “Tīri prātīgi”

  26.aprīlī, svinot vācu filozofa Imanuela Kanta 300 gadu jubileju, Gētes institūtā un K. K. fon Stricka villā norisināsies kritikas minifestivāls “Tīri prātīgi”. Notikumā piedalīsies vietēji un starptautiski pazīstami mākslas, humanitāro,...

1 no 3
 • Adelīna Kalniņa

  Projekta vadītāja
  Lai arī daži domā, ka esmu studējusi filosofiju, tā nav. Varu lepoties ar savu humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslā un sociālo zinātņu bakalaura grādu psiholoģijā. Tuvākais filosofijas interesēm varētu būt dzīļu psiholoģija un tas, ka esmu precējusies ar filosofijas mīļotāju. Ārpus Tvēruma pasniedzu foto nodarbības jauniešiem, filmēju video lekcijas un visādas excel lietas.
 • Toms Babincevs

  Galvenais redaktors
  Es laicīgi sapratu, ka filosofija man ir dzīvības un nāves jautājums. Ja es nenodarbotos ar filosofiju, es būtu dziļi un visaptveroši nelaimīgs. Es neesmu visā pilnībā laimīgs, nodarbojoties ar filosofiju, bet tajā pašā laikā nav itin nekā pasaulē, kas būtu labāks par to.
  Mani visvairāk ir aizrāvusi valodas filosofija – nav būtiski, kādā formā. Tos var raksturot kā meklējumus ar mērķi mazināt absolūtās šausmas, kas satriec mirkļos, kad nav pilnīgi nekā ko teikt. Šos meklējumus ietonē šausmas un satricinājumi, līdz ar to no pētījumiem saistībā ar valodu manas filosofiskās intereses ir pārtapušas apbrīnā attiecībā uz ētiku un mistisko. Bet par to nevar runāt, par to ir jāklusē.  
 • Patrīcija Kuzmina

  Redaktore; tverums.lv kuratore
  Mans interešu loks filosofijā lielākoties aptver naratoloģiju, franču filosofiju – strukturālistus un poststrukturālistus. Ikdienā daudz domāju par tekstu, lasītāju un rakstniecību. Brīvajā laikā mācos igauņu valodu, braucu skatīties uz jūru un mēģinu saprast, ko darīt tālāk.
 • Emīls Zavelis

  Redaktors; tverums.lv kurators
  Šobrīd Minhenē studēju matemātisko filosofiju un cenšos tikt līdzi studiju biedriem. Tvērumā šad un tad kaut ko uzrakstu, rediģēju, sazinos ar Jēzupu par fabulām.
 • Sofija Anna Kozlova

  Redaktore
  Visumā kopumā es nodarbojos ar mīlestību un tās godināšanu katrā savā darbā. Tas mani dara laimīgu, un es ticu, ka rezultāti var darīt laimīgus vismaz dažus citus. Mīlestība vai drīzāk kaislība ir tas, kas mani visvairāk aizrauj arī filosofijā. Sajūta, attieksme un attiecība, nevis argumentācijas ķēdes ir ceļš uz patiesību. Tomēr visvairāk filosofiskos tekstos es mīlu tieši loģiskas struktūras. Es studēju antīko filosofiju, interesējos par laikmetīgo mākslu, rakstu kritiku par literatūru un esmu visāda filosofe, ko definē metode, nevis tēma.
 • Rūdis Bebrišs

  Literārais redaktors
  Esmu pašpasludināts estēts un institucionāli apstiprināts estētiķis. Klausos smagu mūziku un lasu smagus un ne tik smagus tekstus. Lielākoties dzīvoju uz Tvēruma vārda izdomāšanas lauriem, bet pārējā laikā darbojos ar tekstiem un valodu žurnālā un sociālajos medijos. Identificējos kā literārais redaktors.
 • Tomass Stepiņš

  Redaktors
  Manas galvenās intereses filosofijā ir analītiskā tradīcija, īpaši tās agrīnie pārstāvji ar Frēgi priekšplānā. Tāpat mani interesē fenomenoloģija un mūsdienu diskusijas par pielietojamo fenomenoloģiju. Tiesa, man tīk domāt, ka manas intereses ar šo neaprobežojas, un vieglāk būtu uzrādīt tēmas filosofijas vēsturē, kas mani NEinteresē, nevis interesē! Pa dzīvi piedalos projektā FSI un studēju filosofiju LU maģistrantūrā.
 • Rinalds Onckulis

  Redaktors
  Ikdienā nodarbojos ar glītību, dažādiem rakstu darbiem un vingrinos. Tvērumā kavēju termiņus un reizēm skopojos ar klātesamību.
 • Aurēlija Džordana Auzere

  Pasākumu organizatore
  Ar filosofijas palīdzību tiecos atbildēt uz jautājumiem, kā dzīvot dzīvi, kā tapt par cilvēku un iemājot pasauli. Manas intereses joprojām ir izklīdušas pa daudziem filosofijas lauciņiem, bet vismaz konkrētajā mirklī mani interesē ķermeņa fenomenoloģija, vides un pilsētas ētika, kā arī brīvības saistība ar izglītību, kā arī dažādi apziņas filosofijas un ontoloģijas jautājumi. Brīvajā laikā savas sajūtas uzgleznoju vai uzrakstu un nolasu kādā pasākumā. Bet ikdienā pārsvarā izbaudu vienkāršo - sarunas, pastaigas (it īpaši tur, kur vērojama nekoptās dabas sadursme ar pilsētu), braukšanu ar velosipēdu vai kaut kā garšīga pagatavošanu. Tvērumā fokusējos uz papīrā netveramo, vēroju un plānoju, kā ir iespējams dažādot filosofisku apcerējumu ienākšanu ikdienā, īsumā - organizēju pasākumus.
 • Jānis Gaņģis

  Lietvedis
  Lai gan vienmēr esmu teicis, ka mani filosofijā interesē izglītības tēma, laikam tomēr esmu dzīvesmākslas filosofijas piekritējs. Pašlaik mēģinu kļūt par būvamatnieku. Tvērumā lasu tekstus un urbjos birokrātijas līkločos.

Kontakti

Rakstu iesūtīšanai un citiem ziņojumiem aicinām rakstīt uz

zurnals.tverums@gmail.com

Biedrības "Tvērums" vadītājas Adelīnas Kalniņas telefona numurs: 29321202Ziedojumiem un norēķiniem

Biedrība "Tvērums"

Reģistrācijas numurs: 40008304395,

Juridiskā adrese: Ģertrūdes iela 14-7, Rīga, LV-1011,

Konta numurs: LV49HABA0551050308573